Bermudy 41,
66-400 Wawrów
biuro@zaprogramowani.com
+48 696 094 732
  • ranczo Kimana
  • ranczo Kimana zagrody
  • ranczo kimana konie
  • park przyrody
  • park linowy
  • park linowy 2
  • ośrodek defka
  • kucyk ranczo Kimana
  • defka taras
  • Defka taras 2

Zamieszczamy kilka zdjęć jako przedsmak „Letnich Wyzwań Programowania 2016”. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą obozu programowania w Łagowie Lubuskim http://camp.zaprogramowani.com/obozy/

 

Czerwiec 12, 2016
Czytaj dalej

Wyjazd na obóz może trwać od 7 do 14 dni i należy się odpowiednio przygotować na tak długi okres poza domem. Podstawową rzeczą jest odpowiednia odzież która będzie spełniała swoją funkcje w każdej sytuacji. Jeśli dziecko jedzie na obóz sportowy lub wycieczkę w góry, gdzie będzie dużo ruchu, należy pomyśleć o dodatkowych koszulkach na zmianę ponieważ dziecko może się spocić lub wybrudzić. Jeśli wyjazd będzie odbywał się nad morzem lub jeziorem kąpielówki będą konieczne, najlepiej dwie pary na wypadek gdyby obozowicze szli się kąpać, a poprzednia para była jeszcze mokra. Nie należy zapomnieć o takich rzeczach jak: wiatrówka, czapka czy klapki kąpielowe , takie rzeczy ułatwiają życie poza domem i chronią odpowiednio przed przeziębieniem, przegrzaniem lub grzybicą. Lato w Polsce i krajach Europy jest dość gorące dlatego należy zapatrzyć pociechę w krem przeciwsłoneczny aby uniknąć oparzeń skóry. Do dziecięcej kosmetyczki warto zapakować także szczoteczkę, pastę do zębów,szampon i mydło. Przydatne w podróży i nie tylko są chusteczki dezynfekujące lub nawilżające których można użyć kiedy nie ma dostępu do wody i mydła. Zawartość bagażu musi być poukładana, żeby można było swobodnie wszystko znaleźć: bielizna, skarpetki, buty sportowe, T-shirty. Dodatkowo należy zapatrzeć dziecko w jednorazówkę, którą może wykorzystać jako pojemnik na brudne rzeczy. Aby uniknąć pogryzień przez owady powinno się kupić i zapakować preparat przeciw komarom i kleszczom, nienależny jednak założyć, że one ochronią dziecka w 100 % ,dlatego na swędzące pogryzienia można zapakować Fenistil żel. Z pożytecznych rzeczy należy uwzględnić również ręcznik (w przypadku obozu nad wodą ręcznik na plaże powinien być osobny). Do plecaka można zapakować portfel lub pokrowiec na pieniądze i legitymacje, telefon i ładowarkę lub przekazać takie przedmioty opiekunowi obozu. Ostatnimi, choć nie najmniej ważnymi rzeczami są książka lub karty by dziecko mogło zabić nudę w czasie podróży lub odpoczynku. Odradzamy zabieranie drogiego sprzętu elektronicznego, ponieważ może ulec zniszczeniu lub zginąć. Starszy model komórki i mp3 sprzed kilku lat to znacznie bezpieczniejsze wybory. Spełnią swoje zadanie, jednocześnie nie zajmując zbyt wiele czasu obozowicza, który powinien cieszyć się przyrodą i spędzać czas na świeżym powietrzu.

Kwiecień 03, 2016
Czytaj dalej

Wakacje przed nami i pora zacząć planować jak mają je spędzić nasze dzieci. Jest to decyzja bardzo ważna- chodzi nam przecież nie tylko o zabawę i odpoczynek, ale i bezpieczeństwo. Dlatego należy zadać sobie kilka podstawowych pytań przy formowaniu strategii wyboru kolonii czy obozu tematycznego.

Wiek ma znaczenie

Przy wyborze formy wypoczynku musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Jednym z moim zdaniem najważniejszych jest wiek dziecka. Jeśli to pierwszy taki wyjazd to najlepiej wybrać miejsce niezbyt oddalone od domu. Da nam to poczucie bezpieczeństwa i znacznie ułatwi nam ewentualne działania, jeśli coś pójdzie nie tak. Pierwszy obóz to wielkie wydarzenie dla dziecka, ale tak naprawdę to rodzice przeżywają największy stres. Sama świadomość, że nasz skarb jest poza zasięgiem wzroku powoduje przypływ niepokoju. Jeśli znajdziemy kolonię lub obóz w promieniu 60 kilometrów, będziemy mieć pewność, że możemy w każdej chwili odwiedzić syna lub córkę i „trzymać rękę na pulsie” bez ograniczeń jakie powoduje duża odległość. Jeśli dziecko jest starsze lub było już na obozie możemy pokusić się o jakieś dalsze lokalizacje- mamy doświadczenie i czujemy się na tyle pewnie, że możemy wypuścić nasze dziecko „w szeroki świat”.

Każde dziecko jest inne

Druga kwestia to świadomość, że to nie my jedziemy na obóz, ale nasza pociecha. Mamy wiele oczekiwań związanych z naszymi dziećmi ,ale wakacje to niekoniecznie czas na spełnianie swoich ambicji. Nie jest to najlepszy moment, żeby zmuszać małego stoika o zamiłowaniu do książek do obozu survivalowego w górach. Przede wszystkim stawiamy na relaks, niekoniecznie wybijając dziecko z jego bezpiecznej strefy. Już sam wyjazd to duża zmiana. Nie ma potrzeby potęgować w dziecku poczucia zagubienia. Znacznie łatwiej się zaadoptuje do sytuacji, w której czuje się pewnie,wykonując czynności które zna i uznaje za zabawę. Odpowiedzmy sobie zatem na pytanie: co moje dziecko lubi robić? Kiedy już znamy odpowiedź,poszukajmy obozu lub kolonii, które są tematycznie zbliżone do tych upodobań. Mały sportowiec będzie się dobrze czuł w ruchu więc obóz wędrowny, sportowy lub żeglarski będą strzałem w dziesiątkę. Jeśli nasze dziecko lubi nawiązywać nowe znajomości i ma talent do języków poszukajmy obozu integracyjnego z językiem obcym. Jeśli nasze dziecko uwielbia fantastykę i a jego bohaterem jest Gandalf, to obóz czarodziejów z niepowtarzalnym światem gier.

Informacja to podstawa

Przy wyborze kolonii liczy się również przepływ informacji na linii organizator-rodzic. Zwróć uwagę na to, jak szybko uzyskujesz potrzebne informacje i czy wszystkie dane dotyczące obozu są kompletne. O legalność obozu czy też kompetencje wychowawców nie musisz się martwi- każdy organizator wypoczynku dla dzieci musi przejść skomplikowana procedurę akceptacji przez wymagającą instytucję jaką jest Kuratorium Oświaty.

Kwiecień 03, 2016
Czytaj dalej